لیگ سیزدهم بدون سرهنگ و موشک شروع می شود و فعلا جای خالی آنها بدجور به چشم می آید.

لیگ سیزدهم بدون سرهنگ و موشک شروع می شود و فعلا جای خالی آنها بدجور به چشم می آید.

 

 

 

سایت گل – سیزدهمین دوره رقابت های لیگ برتر از فردا شب با برگزاری دو بازی استارت خورده و پنج شنبه شب با برگزاری ۶ بازی دیگر هفته نخست خود را پشت سر می گذارد . دوره جدید لیگ را در حالی شروع می کنیم که غایبان زیادی دارد. همه کسانی که به آنها عادت کرده بودیم و حالا نبودشان کمی تا قسمتی توی ذوق می زند؛

* لیگ سیزدهم سرهنگ ندارد! تعجب نکنید چون نه محمود خان یاوری و فیروزخان کریمی دو سرهنگ بازنشسته فعلا تیمی در لیگ برتر ندارند. از این بابت فعلا باید به صدای جناب سرهنگ تلویزیون یعنی علیرضا علیفر اکتفا کنیم! البته هم یاوری و هم کریمی آلترناتیوهایی هستند که اگر در میانه های لیگ تیمدار نشدند، جای تعجب زیادی دارد.

*گرچه ۱۱ سال در بوندس لیگا بازی کرد و برای ما افتخار آفرید ولی ۳ سال و نیم بود که به حضور موشک در لیگ برتر عادت کرده بودیم. چه وقتی با استیل آذین برگشت، چه وقتی به داماش رفت و چه این یک سال و نیم آخر در پرسپولیس . جبر زمان است و باید به نبودن مهدی مهدوی کیا درون مستطیل سبز عادت کنیم.

* از اولین دوره لیگ برتر در آن حضور داشت. ۵ دوره در ابومسلم، ۶ دوره در پرسپولیس و سال آخر یعنی لیگ دوازدهم هم در ملوان. حسین بادامکی را می گوئیم . امسال حسین در لیگ برتر تیم ندارد. عجیب نیست؟ بدون او لیگ برتر یک چیزی کم دارد. شاید او هم در میانه راه دوباره سوار قطار شود.

* همان بازی اولش با ابومسلم برابر پرسپولیس در لیگ ششم با ۳ پاس گل باعث شد تا ایوان پتروویچ جای خود را در لیگ برتر محکم کند. ابومسلم، پرسپولیس، شاهین بوشهر و فصل قبل هم مس کرمان! دیگر غریبه نبود و از خیلی آشنایان هم خودمانی تر شده بود ولی حالا نیست.

* فرشید کریمی هم از آن دسته بازیکنانی است که از ابتذای شکل گیری لیگ برتر در آن حضور داشته است. پرسپولیس، داماش و این سال های اخیر هم راه آهن. نمی دانیم داداش بزرگتر جادوگر فوتبال را کنار گذاشته یا دیگر تیمی در لیگ برتر پیدا نکرده. هرچه هست فعلا که او هم غیبت می خورد تا بعد!

*محمد محمدی هم دیگر نیست او هم مثل بادامکی و فرشیدکریمی از بازماندگان دوره اول بود با این تفاوت که یک سال این وسط با استیل آذین در دسته اول بازی کرد. برق شیراز، پرسپولیس، پیکان(۲ مقطع)، استقلال، داماش و بالاخره راه آهن تیم های او بودند. محمدی به تیم لس آنجلس بلوز آمریکا رفته تا عابدزاده در آنجا تنها نباشد.

* حیف است یادی هم از محمد حسین جعفری نکنیم. سردار تبریزی ها که چند سالی مدیرعامل تراکتورسازی بود و با پرشورهای تبریزی به آسیا رسید و دو بار هم نایب قهرمان لیگ برتر شد. جای سردار که بعضی مواقع اظهارات سومبولیکی هم داشت خالی است. جانشینش یعنی حمید زینی زاده فعلا نتوانسته با جذابیت های ذره ای برابری کند.