صبا از وقتی وارد قم شده پر حاشیه بوده و نا موفق. این تیم فصل ۹۳-۹۲ را می خواهد متفاوت باشد. بجنگد تا جایگاهش را به دست آورد

 

صبا از وقتی وارد قم شده پر حاشیه بوده و نا موفق. این تیم فصل ۹۳-۹۲ را می خواهد متفاوت باشد. بجنگد تا جایگاهش را به دست آورد

 

 

 

 

 

سایت گل- تیم رده نهمی فصل گذشته لیگ برتر که هدایتش را عبدالصمد مرفاوی عهده دار بود حالا در دستان حاجی مایلی است که بیش از نتیجه در فوتبال به دنبال چیزهای دیگری است! گاهی درست و بعضی مواقع هم نادرست.

 

 

مایلی و قم

متولد ۱۳۳۲ انزلی. از پیشکسوتان پرسپولیس که حسرت به دلش مانده تا در لیگ برتر روی نیمکت این تیم بنشیند. این بار هم توفیق حاصل نشده تا مایلی کهن را سرمربی صبای قم ببینیم هرچند باورش سخت باشد که او را تا پایان در یک جا ماندگار ببینیم. او کلاً متفاوت از سایر همتایانش است و اخلاق فوتبالی دغدغه اصلیش که البته گاهی همین ایده او بد اخلاقی ها را ترویج داده و اوضاع بر خلاف میلش پیش رفته.

در کارنامه مربی گری باشگاهی او نقطه درخشانی وجود ندارد و هرچه هست سقوز و استعفا و اخراج اما مایلی کار خودش را می کند. بازیکنان او کمتر شناخته شده اند و جسارت بازی دادن بعضی ها فقط از او بر می آید. شاید شیوه سنتی او دیگر نتیجه بخش نباشد اما جرات او همچنان کارساز است.

 

 

صبای قم

صبا از وقتی وارد قم شده پر حاشیه بوده و نا موفق. این تیم فصل ۹۳-۹۲ را می خواهد متفاوت باشد. بجنگد تا جایگاهش را به دست آورد. برای این منظور این تیم نیازمند حمایت بیشتری است. چه از جانب مسئولان استانی و چه مردم و هواداران. این درست که تیم آنها در حد قهرمانی بسته نشده اما نمایش های تماشاگر پسند وجه این تیم را بهبود خواهد بخشید و این اولین گام برای پیشرفت به حساب می آید.

آنها شاید حتی مدعی سهمیه آسیایی هم نباشند اما می توانند با هدف گذاری صحیح جام حذفی بهتری را برای خود در نظر بگیرند. برای این منظور کافی است همه چیز آرام پیش برود و حاشیه ها در تیم بیداد نکند. البته تیم های مایلی کهن معمولاً کمتر حاشیه تیمی دارد و شاید این بزرگترین عامل رشد و پیشرفت تیم قمی گردد.

 

 

بومی ها یادت نرود

خرید و فروش در فصل نقل و انتقالات امری است طبیعی اما آنچه تیم های ما بدان عادت کرده اند خانه تکانی است و نه تغییر و تحول. در صبا نیز چنین اتفاقی رخ داده است. لیست بلند بالای ورودی و خروجی صبا نام های مهمی هم در خود دارد. میلاد نوری، حامد لک، رامین رضائیان، سهراب بختیاری زاده و اسلامی از جمله شاخص ترین آنها هستند که صبا سعی کرده جای خالی آنها را با نفراتی چون رضا عنایتی (گلزن ترین مهاجم تاریخ ادوار لیگ) پر کنند که البته باید دید سن و سال بالای مهاجم مشهدی اجازه گلزنی به او خواهد داد یا خیر، هرچند شم گلزنی عنایتی واقعاض بالاست.

کیوان امرایی و چند بازیکن فصل گذشته گهر درود از دیگر ورودی های صبا به حساب می آیند. ضمن آنکه سایر ورودی های این تیم اغلب بازیکنان ناشناخته ای هستند که باید منتظر عملکردشان در لیگ سیزدهم باشیم؟

 

 

پیش بینی شما چیست؟

محمد مایلی کهن ساکت نخواهد نشست. زبان او به اعتراض می چرخد و قدرت این کار را هم دارد! به نظر شما اولین قربانی او در فصل جدید چه کسی خواهد بود؟ دایی، قلعه نویی یا سایرین؟