مسابقه نمادین میان تیم ملی فوتبال سال ۱۹۹۸ و تیم ملی سال ۲۰۱۴ ایران دیشب در ورزشگاه آزادی تهران برگزار […]

مسابقه نمادین میان تیم ملی فوتبال سال ۱۹۹۸ و تیم ملی سال ۲۰۱۴ ایران دیشب در ورزشگاه آزادی تهران برگزار شد.

به گزارش «تابناک»، پس از دیدار نمادین تیم‌های ملی فوتبال جام جهانی ۹۸ فرانسه و ۲۰۱۴ برزیل مراسم تقدیر از برخی پیشکسوتان تیم ملی و نیز عرصه داوری تقدیر به عمل آمد. در این مراسم که با حضور رحیمی معاون اول رئیس جمهور، عباسی وزیر ورزش و جوانان و علی کفاشیان برگزار شد، از پیشکسوتان، داوران و تیم‌های افتخارآفرین تقدیر به عمل آمد. حاشیه‌های این مراسم به شرح زیر است:

در مراسم تقدیر ابتدا از تیم ملی فوتسال بانوان تقدیر شد که فریده شجاعی و شهرزاد مظفر به نمایندگی از آنها لوح تقدیر و جایزه ویژه را از دستان معاون رئیس جمهور دریافت کردند.
تیم ملی فوتبال ساحلی، دیگر تیمی بود که در این مراسم مورد تقدیر حضور یافت. بازیکنان این تیم در این مراسم لوح تقدیر را از معاون اول رئیس جمهور، وزیر ورزش و رئیس فدراسیون فوتبال دریافت کردند.
* لوح تقدیری از سوی فدراسیون فوتبال برای دکتر احمدی‌نژاد در نظر گرفته شده بود که از سوی وزیر ورزش به رحیمی اهداء شد. پس از آن نیز متن پیامی در تقدیر از حمایت های رئیس جمهور از فوتبال خوانده شد.
* مراسم آتش بازی در پایان تجلیل از پیشکسوتان برگزار شد.

* اعضای تیم ملی فوتبال بانوان کشورمان هم در این مراسم مورد تقدیر قرار گرفتند. سه بازیکن این تیم که در مسابقات غرب آسیا نایب قهرمان شده بودن،د در جایگاه وِیژه حضور یافتند و لوح وِیژه را دریافت کردند.

* از تیم ملی فوتسال کشورمان نیز در این مراسم تجلیل شد. سیدرضا افتخاری رئیس کمیته فوتسال، به همراه کادر فنی و چند بازیکن تیم در جایگاه ویژه حضور یافتند و لوح تقدیر را دریافت کردند.

* اعضای تیم نوجوانان فوتبال ایران به همراه علی دوستی‌مهر سرمربی و دیگر اعضای کادر فنی این تیم از جمله نادر عزت اللهی که قرار است در مسابقات جام جهانی نوجوانان شرکت کنند در این مراسم مورد تجلیل قرار گرفتند.

* پیشکسوتان داوری از جمله مقدس‌زاه، بهلولی، ممیز، خوشخوان، سیار، امامی، درودیان، دزفولی، ریاحی و فنایی در جایگاه ویژه حاضر شدند و مورد تقدیر قرار گرفتند.‌

* حسین عسگری، یدالله سلیمانی، ابراهیم میرزابیگی و فریدون اصفهانیان که تیم داوری دیدار امشب را تشکیل می دهند نیز مورد تجلیل قرار گرفتند.

* محمد عباسی وزیر ورزش هم لوح یادبودی را برای رئیس جمهور در نظر گرفته بود که تقدیم معاون اول رئیس جمهور شد.

* از اعضای تیم ملی در جام جهانی ۹۸ نیز در این مراسم تقدیر شد که حاضرین در این دیدار به جایگاه ویژه رفتند تا لوح تقدیر را دریافت کنند. اعضای این تیم که لباس قرمز بر تن داشتند عکسی یادگاری هم گرفتند.

* اعضای تیم ملی فوتبال در جام جهانی ۹۸ فیش سفر به حج را از رحیمی معاون اول رئیس جمهور دریافت کردند.

* در پایان این مراسم بازیکنان دو تیم به رختکن رفتند و طبق اعلام جواد خیابانی گزارشگر بازی، به احتمال زیاد نیمه دوم این مسابقه برگزار نشده و این بازی با همان نتیجه ۵ بر صفر به سود تیم ۲۰۱۴ به پایان رسید.

* پس از اعلام اتمام این بازی، سیروس دین‌‎محمدی به شوخی گفت این تنها بازی دنیا بود که در یک نیمه برگزار شد!

*صادق درودگر نامه‌ ای به معاون اول رئیس‌جمهور نشان داد که در آن رئیس‌جمهور دستور کمک به باشگاه ملوان را داده بود که او اعلام کرد بقایی این کمک را انجام نداده است. رحیمی قول داد به زودی کمک ویژه‌ای به باشگاه ملوان می‌شود.