اختصاصی – بدون تردید می توان او را یکی از بهترین بازیکنان فصل گذشته ی ملوان نامید ، در فصلی […]

اختصاصی – بدون تردید می توان او را یکی از بهترین بازیکنان فصل گذشته ی ملوان نامید ، در فصلی که با ورود بازیکنان اسمی کمتر کسی فکر می کرد شماره ی ۴۰ بتواند در ترکیب اصلی ملوان به میدان برود از همان بازی اول با دوندگی بی امان ، تکل های بی نقص و نمایش مثبتی که در زمین داشت ، میخش را جوری محکم کوبید که در طول فصل به ارزشمندترین مهره ی خط میانی قوهای سپید بدل شد . عصر پنجشنبه گفتگویی را با سعید یوسف زاده هافبک دفاعی خوش فکر ملوان ترتیب دادیم که می توانید در ادامه آن را مطالعه نمایید .


 

 

ملوان کلاب : فصل گذشته از لحاظ تیمی ملوان روزهای خوبی نداشت اما سعید یوسف زاده روزهای خوب فوتبالش را پشت سر گذاشت و به عقیده ی بسیاری از هواداران بهترین بازیکن ملوان بود .


فصل گذشته برای من تقریبا خوب بود و تا آنجایی که تیم انگیزه داشت خوب کار کردیم اما در اواخر یک سری مشکلات باعث شد که تیم ملوان به نتایجی که درخور نامش بود نرسید و از وقتی که یک سری از قول و قرارهایی که داده شده بود عملی نشد تیم در شرایط سختی قرار گرفت و واقعا در منگنه بودیم و شرایط اصلا خوب نبود . یه همین علت فکر می کنم من هم در نیم فصل دوم افت کردم .

 

ملوان کلاب : در جریان تمدید قراردادت در این فصل تا جایی که در جریان بودیم ۱۰،۱۲ جلسه ای با مدیر باشگاه داشتی ، مشکل چه بود که قراردادت را تمدید نمی کردی ؟

 

به هر حال من دوست داشتم در انزلی بمانم و در ملوان بازی کنم اما راستش جلسات من با باشگاه بیشتر از ۱۰،۱۲ جلسه بود که به توافق نمی رسیدیم .  مشکلات مالی که فصل گذشته داشتیم به اضافه ۳۰ درصد از قرارداد که گفته شده باید بگوییم بخشیده ایم و از مطالباتمان کم شده بود و همچنین مبلغ قراداد این فصل که باید به توافق می رسیدیم . چند پیشنهاد خیلی خوب هم داشتم ولی چون دوست داشتم در ملوان باشم با کمتر از نصف مبلغ پیشنهادی تیمهای دیگر در نهایت با ملوان توافق کردم و در شهر خودم ماندگار شدم که این باعث خوشحالی من است .

 

ملوان کلاب : در شرایطی که پژمان نوری از ملوان جدا شده است ، خط هافبک ملوان را چگونه می بینید . به نظر می رسد شما و مازیار در وسط زمین کنار یکدیگر بازی خواهید کرد .


پژمان نوری یکی از ستونهای تیم بود و پر کردن جای خالی او کار مشکلی است ، اما امسال مازیار زارع بسیار آماده تر و با انگیزه تر از فصل گذشته است و این را در تمرینات ثابت کرده ، من و مازیار از گذشته و از زمان کودکی در کنار یکدیگر بازی کرده ایم و شناخت خوبی نسبت به یکدیگر داریم و فکر میکنم بتوانیم به خوبی از پس کار بر آییم . امسال آنچه در تمرینات از ما خواسته اند این است که من نسبت به مازیار جلوتر بازی کنم و او بیشتر کارهای دفاعی را انجام دهد در حالی که سال گذشته مازیار رو به جلوتر از من در زمین بازی می کرد .

 

ملوان کلاب : یکی از انتقاداتی که به سعید یوسف زاده می شود کم شوت زدن اوست .

 

این انتقاد را قبول دارم و یکی از مشکلات من در بازی همین است که باید برطرف شود . هرچند که کمتر هم در موقعیت شوت زنی قرار میگیرم اما این فصل اگر رو به جلوتر بازی کنم سعی می کنم بیشتر شوت بزنم .

 

ملوان کلاب : آخرین گلی که برای ملوان زدی را به یاد می آوری ؟

 

قبل از اینکه از ملوان جدا شوم و به سایپا بروم هر فصل چند گل می زدم و حتی برای سایپا هم خوب گلزنی کردم اما در دو فصل اخیر در ملوان متاسفانه گلی را نزدم و امیدوارم این فصل دوباره پایم به گلزنی باز شود .

 

ملوان کلاب : قرعه ی ملوان را در شروع لیگ چطور می بینی ؟


فکر می کنم قرعه ی خوبی نسیبمان شده و در ۴،۵ هفته ی اول که تیم باید هماهنگ شود و بدنها روی فرم بیاید ، بازیها و تیمهای مناسبی به ما خورده اند که فکر می کنم بتوانیم امتیازهای خوبی نیز کسب کنیم . در هفته ی دوم هم که دربی گیلان است مطمئن باشید مانند سال گذشته برنده دربی هستیم و در این شکی نیست اما خوب اگر این بازی در هفته های میانی فصل برگزار می شد بازی زیباتری از آب در میامد با توجه به اینکه تیمها هماهنگ تر می شوند . اما خوب قرعه اینطور است ما هم حتما بازی را می بریم .

 

 

ملوان کلاب : با توجه به روند رو به رشد و مثبتی که در ۲ فصل گذشته داشتی چرا هیچگاه به تیم ملی دعوت نشدید ؟ حتی گفته می شد آقای کی روش در بازیهای ملوان روی بازی شما نظر مثبتی داشته .

 

فصل پیش و زمانی که نتایج خوبی را کسب می کردیم و من هم آماده بود صحبتهایی در این مورد شده بود اما متاسفانه تیم ما در بحران رفت و حتی پژمان و مازیار نیز از ملوان به تیم ملی دیگر دعوت نشدند و در واقع شرایط برای بازیکنان ملوان سخت شد . در پستی هم که من بازی می کنم تراکم زیادی است در تیم ملی ولی در آینده امیدوارم که با بازیهای خوب و قرار گرفتن ملوان در رده های بالای جدول بتوانم به تیم ملی دعوت شوم .

 

ملوان کلاب : کار باشگاه را در  فصل نقل و انتقالات چگونه ارزیابی می کنی ؟

 

بازیکنان بزرگی در این فصل از ما جدا شدند اما در مقابل بازیکنان خوبی را نیز در پست های مختلف جذب کردیم . مطمئنا از فصل گذشته ضعیفتر نیستیم و از لحاظ انگیزشی در سطح بالایی هستیم و نکته ی مثبت این فصل این است که انتظار از این تیم به مانند فصل گذشته بالا نیست و بازیکنان راحت تر می توانند خودشان را نشان دهند . در این فصل می خواهیم نتایج بهتری را نسبت به فصول گذشته کسب کنیم .

 

ملوان کلاب : کار با دراگان اسکوچیچ چگونه است ؟

 

اگر به تمرینات ما بیایید و از نزدیک ببینید متوجه می شوید که هر روز تمرینات جدیدی را برای ما پیش بینی می کند و به دلیل این تنوع بچه ها در هر تمرین با انگیزه تر ظاهر می شوند و واقعا تمرینات مدرن و شخصیت بسیار خوبی که دراگان دارد به تیم ما کمک کرده و بازیکنان هر روز بهتر می شوند . نه اینکه قصد تعریف کردن بی دلیل داشته باشم این چیزها را هواداران می توانند در تمرینات از نزدیک حس کنند .

 

ملوان کلاب : این انتظار بالایی که هواداران در فصل پیش از ملوان داشتند چقدر روی کار تیم تاثیر گذاشت ؟

 

زمانی که آقای هدایتی به مجموعه ی ملوان ورود کردند همه فکر می کردند که بازیکنان قراردادهای آنچنانی بسته اند و از لحاظ مالی کاملا تامین هستند در حالی که اینطور نبود و واقعا قول و قرارهای ایشان که عمل نمی شد برای تیم مشکلات زیادی را ایجاد کرد و همین موضوع و انتظار کسب سهمیه ی آسیایی فشار بسیاری روی تیم آورد . البته ما نتایج بد فصل گذشته را جبران می کنیم و امیدوارم هواداران با صبوریشان به ما در این راه کمک کنند . به نظرم این تیم اگر دو سال کنار هم حفظ شود و باشگاه امکانات حداقلی را برای مجموعه ی تیم فراهم کند مطمئن هستم که می توانیم کارهای بزرگی انجام دهیم .

 

ملوان کلاب : هم پستی های جوانت را چطور می بینی ؟

 

سهیل فیاض ، سعید عزت الهی و محمد پور رحمت الله بازیکنان جوان و بسیار خوب و آینده داری هستند سعید هم که پدیده ی فصل گذشته شد و واقعا در سن ۱۶،۱۷ سالگی کار بزرگی را انجام داد . این بازیکنان انگیزه ی بالایی دارند و واقعا در تمرینها انقدر سر حال هستند که ما را هم به کار بیشتر و بهتر وادار می کنند و از این لحاظ برای بازیکنان با تجربه هم رقیب بسیار خوب و همچنین عامل محرک هستند .

 

ملوان کلاب  : تیم و بازیکن مورد علاقه ی خارجی ؟

 

بارسلونا و آرژانتین را دوست دارم و به بازی بوستکتس نیز علاقه مندم .

 

ملوان کلاب : صحبتی پایانی ؟

 

من حدود دو سال است که سایت “ملوان کلاب” را به دقت دنبال می کنم و همه ی مطالب و نظرات مردم را می خوانم و از این فضا که مردم با تبادل نظرسعی دارند به ملوان کمک کنند لذت می برم . یک خواهش کوچک از کاربران سایت دارم این است که لطفا هنگامی که نظر می گذارند از دیده ی انصاف خارج نشوند و همچنین وارد مسائل شخصی بازیکنان نشوند چون اینگونه نظرها در روحیه ی بازیکنان که اکثرشان نیز نظرات مردم را مطالعه می کنند تاثیر منفی می گذارد ، حرف من این نیست که انتقاد نکنند اتفاقا خیلی از این انتقادات به خود من کمک کرده است و باعث شده برای رفع ایراداتم بیشتر تلاش کنم اما ورود به مسائل شخصی در روحیه ی مجموعه ی تیم اثر بد می گذارد . امیدوارم هواداران در این فصل کمک کنند تا خاطرات بد فصل گذشته پاک شود و ما هم قول می دهیم روزهای خوبی را برای ملوان رقم بزنیم ، مطمئنا در این راه هواداران بیشترین نقش را خواهند داشت .

 

 

 

میثم شاهین – مهران دیده بان

 

منبع : ملوان کلاب.نت (www.MalavanClub.Net)