سرمربی سابق تیم ملی فوتبال بانوان ایران که یکی از گزینه های احتمالی برای حضور دوباره در نیمکت تیم ملی […]

سرمربی سابق تیم ملی فوتبال بانوان ایران که یکی از گزینه های احتمالی برای حضور دوباره در نیمکت تیم ملی است، ناکامی ملی پوشان فوتبال بانوان در راه‌یابی به جام جهانی را تجربه‌ای برای آینده می‌داند و می گوید: باید از شکست فوتبال تجربه خوبی بگیریم تا با برنامه ریزی دقیق در آینده نتیجه مطلوبی را کسب کنیم.

مریم ایراندوست در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، درباره نایب قهرمانی تیم ملی فوتسال بانوان در آسیا و ناکامی فوتبال بانوان در رقابت‌های مقدماتی جام‌جهانی گفت: فوتسال بانوان قدمت بیشتری در ایران دارد و با مربی بسیار خوب و باتجربه خود توانست نتیجه خوبی را در رقابت‌های آسیایی بگیرد. این مربی شناخت کاملی از بازیکنانش داشت و با نتیجه‌ای که گرفت، ثابت کرد که مربیان داخلی می‌توانند برای تیم‌های ملی مفید باشند. عملکرد شهرزاد مظفر بسیار خوب بود.

وی ادامه داد: درباره نتیجه‌ای که فوتبال بانوان گرفت، نمی‌توانم نظری بدهم چون نمی‌دانم در مسابقات چه اتفاقی افتاده است، اما احساس می‌کنم حرکت روبه‌جلویی برای فوتبال اتفاق افتاده است. اگر نگاه کنیم می‌بینیم که ما در تیم ملی فوتبال بانوان در رده جوانان توانستیم نتایج خوبی را بگیریم. من به آینده فوتبال امیدوار هستم چون دیگر در میادین بین‌المللی زنگ تفریح نیستیم و این پتانسیل وجود دارد تا رو به جلو حرکت کنیم.

ایراندوست در پاسخ به اینکه چرا برای تیم ملی فوتبال بانوان در رده جوانان با وجود نتایج خوبی که گرفت برنامه‌ریزی خاصی وجود ندارد و آنها به امان خدا رها شده‌اند، گفت: زمانی که از ویتنام برگشتیم، من برنامه‌های خود را در رده جوانان به فدراسیون دادم اما به دلیل ترافیک اردوهای تیم ملی عنوان کردند که گنجایشی برای برگزار کردن اردویی دیگر وجود ندارد. فکر می‌کنم بانوان باید در مسیر خود نتیجه‌ای را کسب می‌کردند که به مسوولان ثابت کنند در میادین بین‌المللی توانمند هستند و حالا این اتفاق افتاده است و تیم فوتسال بانوان با دو سال اردو و برنامه‌ریزی دقیق توانست نتیجه بگیرد.

سرمربی سابق تیم ملی فوتبال بانوان افزود: باید از شکست فوتبال تجربه خوبی بگیریم و مطمئن باشیم اگر برنامه ریزی دقیقی داشته باشیم می‌توانیم در آینده نتیجه مطلوبی را کسب کنیم. مطمئن هستم که تجربه شکست فوتبال بانوان به نفع ما بود.

ایراندوست که یکی از گزینه‌های مطرح برای سرمربیگری تیم ملی فوتبال بانوان است، در این باره به ایسنا گفت: فدراسیون فوتبال از من برنامه خواسته است اما در مجموع یک امکاناتی هست که ما می‌خواهیم و باید آنها فراهم شود. در این صورت برای همکاری با فدراسیون تصمیم می‌گیرم.

وی در پاسخ به اینکه آیا می پذیرد در سمتی غیر از سرمربی روی نیمکت تیم ملی بنشیند، گفت: اگر قرار باشد به عنوان مربی در تیم ملی بزرگسالان باشم، ترجیح می‌دهم در رده جوانان کار کنم، چون تجربه‌ای که دوره گذشته با تیم جوانان داشتم، تجربه بسیار خوبی بود.

ایراندوست در پاسخ به این که چرا کاستا او را از کادرفنی تیم ملی بانوان کنار گذاشت، گفت: اینکه چرا کاستا نخواست با من همکاری داشته باشد را باید از خودش سوال کنید، اما هیچ اختلافی بین ما وجود نداشت. حتی ما یک شب با هم بیرون رفتیم و مشکلی نبود. او هم دلایل خودش را داشت، شاید پذیرش نکاتی که ما به او گوشزد می‌کردیم برایش سخت بود. در حال حاضر چون کاستا از ایران رفته است، دیگر دوست ندارم در این باره صحبت کنم، اما احساس می‌کنم کاستا تجربه کمی برای کار با بزرگسالان داشت. در مجموع مربی خارجی به تیم‌های پایه می‌تواند کار کند، البته به شرطی که زمان کافی داشته باشد تا بتوان به نتیجه خوبی رسید.

به گزارش ایسنا، سرمربی تیم فوتبال ملوان بندرانزلی درباره وضعیت تیمش در آستانه آغاز فصل جدید لیگ برتر فوتبال بانوان گفت: تیم ما زودتر از تمام تیم‌ها برای حضور در لیگ آماده شده و تمریناتش را از ۲۰ خرداد آغاز کرده است.

وی ادامه داد: در فصل جدید بازیکنانی همچون یوسف‌پور و طاهرخانی را از دست داده‌ایم و قنبرزاده و شاه‌ملک‌پور هم به دلیل عمل رباط پا نمی‌توانند در ترکیب تیم حضور داشته باشند، اما دو بازیکن را از رده جوانان به تیم اضافه کرده‌ایم. امسال ملوان بندرانزلی با ترکیبی جدید و جوان در لیگ حاضر خواهند شد.

وی در پاسخ به اینکه آیا بازی‌های ملوان بندرانزلی در ورزشگاه تختی برگزار می‌شود، گفت: جلسه‌ای با شورای شهر و فرمانداری داشتیم و قرار بر این شد که بازی اول تیم در استادیوم تختی برگزار شود و ادامه‌ برگزاری مسابقات تیم بستگی به تماشاگران دارد که اگر آنها چارچوب‌های موردنظر را رعایت کنند، می‌توانیم تمام بازی‌های خود را در طول فصل در این ورزشگاه برگزار کنیم.

سرمربی تیم فوتبال بانوان ملوان بندرانزلی درباره قهرمانی در فصل پیش رو گفت: تلاش ما این است که در کورس قهرمانی باقی بمانیم، اما امسال تیم‌ها با قدرت بیشتری در لیگ حاضر خواهند شد و پیش‌بینی قهرمان فصل بسیار سخت است.

ایراندوست درباره کیفیت لیگ برتر فوتبال بانوان گفت: از سال ۸۴ که مسابقات فوتبال بانوان برگزار می‌شود، سال به سال سطح کیفی رقابت‌ها پیشرفت کرده و با اینکه ضعف‌هایی هم وجود داشته اما شرایط بهتر شده است.