تیاگو آلکانتارا کاپیتان تیم ملی زیر ۲۱ ساله های اسپانیا با قراردادی ۴ ساله به ارزش ۲۵ میلیون یورو از […]

تیاگو آلکانتارا کاپیتان تیم ملی زیر ۲۱ ساله های اسپانیا با قراردادی ۴ ساله به ارزش ۲۵ میلیون یورو از بارسلونا به بایرن مونیخ پیوست.

پپ گواردیولا سرمربی بایرن چهارشنبه ی گذشته در مصاحبه ای اظهار کرده بود : در لیست خرید من برای پست هافبک گزینه ی “یا تیاگو یا هیچکس” وجود داشت!

این بازیکن جوان که در تیررس منچستر یونایتد هم قرار داشته ، طی چند روز آینده برای انجام آزمایشات پزشکی راهی مونیخ می شود.

بایرن ۲۰ میلیون یورو در ازای این بازیکن پرداخت خواهد کرد و ۵ میلیون باقیمانده طی یک دیدار دوستانه که در آینده بین دو باشگاه برگزار خواهد شد پرداخت می شود.

تیاگو ماه گذشته در فینال مسابقات زیر ۲۱ ساله های اروپا در یک نیمه هتریک کرد. در دیداری که اسپانیا ۴-۲ ایتالیا را شکست داد.

کارل هاینتس رومنیگه مدیر بایرن گفت: « تیاگو یکی از آرزوهای گواردیولا بود. ما از این قرارداد خوشحال و راضی هستیم. تیاگو در بازیهای اخیر به خوبی درخشیده ، او بازیکنی فوق العاده با آینده ای روشن است و می تواند به بایرن کمک کند. »

بایرن مونیخ هر شش بازی دوستانه ی پیش فصل خود را با پیروزی پشت سر گذاشته است.

ماریو گوتزه بازیکن فصل پیش بروسیا دورتموند از دیگر خرید های این فصل بایرن مونیخ است.

آلکانتارا برای بازی در ترکیب اصلی بایرن باید با بازیکنانی همچون آرین روبن ، فرانک ریبری ، تونی کروس و توماس مولر رقابت کند.

 

منبع: FIFA