رییس هیات فوتبال استان تهران با بیان این‌که مهلت نقل‌وانتقالات لیگ برتر تمدید می‌شود، گفت: هیچ نامه‌ای از سوی فدراسیون مبنی بر اینکه قرارداد باشگاه‌های بدهکار ثبت نشود، به دست ما نرسیده است.

رییس هیات فوتبال استان تهران با بیان این‌که مهلت نقل‌وانتقالات لیگ برتر تمدید می‌شود، گفت: هیچ نامه‌ای از سوی فدراسیون مبنی بر اینکه قرارداد باشگاه‌های بدهکار ثبت نشود، به دست ما نرسیده است.

 

 

 

حبیب‌الله شیرازی در واکنش به اینکه آیا دبیرکل یا کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال درخواستی از هیات فوتبال استان تهران مبنی بر ثبت نکردن قرارداد باشگاه‌های بدهکار داشته‌اند، اظهار کرد: خیر قبلا به طور کلی حسن‌زاده رییس کمیته انضباطی فدراسیون اسامی تعدادی از باشگاه‌های بدهکار لیگ برتری را اعلام کرده بود و شاید از آن زمان تاکنون این باشگاه‌ها مشکلات و مسایل‌شان را در مورد بدهی‌ها حل کرده‌اند. به هر حال اگر قرار باشد ممانعتی برای ثبت قراردادهای آنها در هیات فوتبال از سوی کمیته انضباطی صورت بگیرد، این کمیته باید از راه دبیرکل فدراسیون اقدام کند. تا این لحظه هم هیچ نامه‌ای از سوی دبیرکل فدراسیون مبنی بر ثبت نکردن قرارداد هیچ باشگاهی به دست ما نرسیده که موید این است که احتمالا مشکلات‌شان حل شده است.

به گزارش ایسنا، وی افزود: اتفاقا دیشب که درباره وضعیت بازیکنان استقلال با نبی به صورت تلفنی صحبت می‌کردم، ایشان هیچ توضیح یا درخواستی درباره ثبت قرارداد بازیکنان باشگاه پرسپولیس عنوان نکرد. باشگاه‌های زیادی در تمام شهرهای ایران اقدام به ثبت قرارداد بازیکنان‌شان کردند که این باشگاه‌ها هم قبلا جزو فهرست کمیته انضباطی قرار داشتند.

رییس هیات فوتبال استان تهران در پاسخ به اینکه با توجه به پایان قانونی مهلت نقل‌وانتقالات در پنج‌شنبه ۲۰ تیر (دیشب)، تکلیف ثبت قرارداد بازیکنان استقلال که امروز صبح (جمعه) از اوکراین به تهران برگشته‌اند، چه می‌شود، گفت: اتفاقا دیشب نبی به من گفت که پنج‌شنبه نامه‌ای را به مهدی تاج، رییس سازمان لیگ فرستاده‌ که مهلت نقل‌وانتقالات مجددا تا یکشنبه ۲۳ تیر تمدید شود. البته ظاهرا تاج هنوز این نامه را ندیده است تا دستورات لازم را درباره‌اش صادر کند. درخواست برای تمدید مهلت نقل‌وانتقلات بنابرحل مشکلات استقلالی‌ها و درخواست چند باشگاه‌ دیگر بوده است. حتی پرسپولیسی‌ها هم می‌گفتند اگر مهلت نقل‌وانتقالات تا یکشنبه تمدید شود، ممکن است قرارداد جدیدی را برای ثبت بیاوریم.

شیرازی در پاسخ به اینکه آیا فدراسیون به طور قانونی می‌تواند به سازمان لیگ دستور دهد تا مهلت نقل‌وانتقالات به تعویق بیفتد، گفت: فدراسیون اجازه چنین کاری را دارد. همان‌طور که می‌دانید قبلا هم به خاطر درخواست باشگاه‌های ذوب‌آهن، پاس و … و همین‌طور اینکه کی‌روش درخواست کرده بود، ملی‌پوشان ۱۵ روز استراحت کنند، فدراسیون تصمیم گرفت تا مهلت نقل‌وانتقالات را از ۱۵ تیر به ۲۰ تیر تمدید کند و سازمان لیگ هم پس از موافقت با این کار دستورات لازم را صادر کرد. تشخیص این موضوع با فدراسیون است و این کار در راستای حل مشکلات باشگاه‌ها صورت می‌گیرد که خودش مشکلات پیرامونی نخواهد داشت.