خبرگزاری تسنیم: نشست امروز اعضای هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال امروز ۸ مصوبه داشت که مهمترین آنها تمدید مدت زمان نقل و انتقالات لیگ برتر بود.

خبرگزاری تسنیم: نشست امروز اعضای هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال امروز ۸ مصوبه داشت که مهمترین آنها تمدید مدت زمان نقل و انتقالات لیگ برتر بود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم و به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال، نشست هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال امروز (سه‌شنبه) در دفتر علی کفاشیان، رئیس فدراسیون فوتبال برگزار شد که ۸ مصوبه داشت. مصوبات هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال به شرح زیر است:

۱- هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال ضمن تشکر و قدردانی از پیام ویژه مقام معظم رهبری در مورد موفقیت تیم ملی فوتبال و صعود به جام جهانی اعلام می‌دارد با عنایت به پیام معظم له، می‌بایست با تلاش بیشتر و هدفمندتر نسبت به راهبردی کردن برنامه‌های عملیاتی فدراسیون فوتبال، تیم‌های ملی و توسعه فوتبال کشور اهتمام لازم به عمل آید.

۲- هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال از دکتر بابایی مدیرعامل، دکتر مهرعلی رئیس هیئت مدیره و همچنین سایر اعضای هیئت مدیره وقت شرکت هواپیمایی آسمان در خصوص همراهی و مساعدت با تیم ملی فوتبال کشور در چهارچوب مسابقات مقدماتی جام جهانی اعلام کرد که این شرکت با عقد قرارداد همراهی تیم ملی و صعود آن به جام جهانی، نقش بسزایی در به وجود آمدن شادی و غرور ملی مردم عزیز ایران را داشته است، تشکر و قدردانی کرد.

۳- براساس پیشنهاد سازمان لیگ و نظر هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال باشگاه‌ها تا پایان زمان نقل و انتقالات می‌توانند به تعداد زیر بازیکن جذب کنند:
– ۲۱ بازیکن با شرایط سنی آزاد در قالب قرارداد حرفه‌ای
– ۹ بازیکن با شرایط سنی زیر ۲۳ سال در قالب قرارداد حرفه‌ای
– ۵ بازیکن با شرایط سنی زیر ۲۱ سال (امید)
– ۳ بازیکن با شرایط سنی زیر ۱۹ سال (جوانان)
* بدین ترتیب تعداد بازیکنانی که هر باشگاه می‌تواند با رعایت مقررات ثبت و اولویت اسامی منظور و معرفی کنند، جمعا ۳۸ نفر خواهد بود.

۴- بنا به پیشنهاد رئیس کمیته داوران، هدایت‌الله ممبینی به عنوان عضو جدید کمیته داوران منصوب شد.

۵- به دنبال پیشنهاد کمیته عضوگیری فدراسیون فوتبال درخصوص تعرفه حق عضویت اشخاص حقیقی و حقوقی در فصل ۹۳-۹۲ طبق  بند ۱-۱ ماده ۷۴ اساسنامه فدراسیون فوتبال به تصویب رسید.

۶- پیشنهاداتی از سوی سازمان لیگ در خصوص پروژه بلیت الکترونیک تبلیغات محیطی در پخش تلویزیونی مطرح شد و کلیات آن به تصویب هیئت رئیسه که پس از کارشناسی از سوی کمیته بازاریابی به اجرا گذاشته خواهد شد.

۷- با توجه به درخواست فدراسیون مبنی بر افزایش زمان استراحت بازیکنان ملی‌پوش و تعویق شروع مسابقات لیگ برتر و تصویب هیئت رئیسه سازمان لیگ برتر، هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال زمان تعویق و شروع مسابقات لیگ برتر از ۱۹ تیرماه به ۲ مردادماه مصوب شد و بدیهی است که زمان پایان نقل وانتقالات لیگ برتر از ۱۵ تیرماه به ۲۰ تیرماه موکول شود. همچنین مقرر شد با توجه به اعلام موعد نقل و انتقالات بازیکنان خارجی به فیفا و کنفدراسیون فوتبال آسیا، پایان زمان نقل و انتقالات این بازیکنان کماکان تا ۱۵ تیرماه خواهد بود.

۸- در پایان هیئت رئیسه فدراسیون از عملکرد کلیه همکاران فدراسیون فوتبال، اهالی ورزش و رسانه های گروهی که در رشد پیشرفت فوتبال کشور  و فوتبال ملی نقش موثر داشته‌اند، قدردانی کرد.