اختصاصی – آقای گل لیگ برتر فوتبال ایران با وجود پیشنهادات فراوانی که داشت بدون بازار گرمی در فصل نقل و انتقالات باز هم ملوان را انتخاب کرد و در انزلی ماند . پایگاه اینترنتی هواداران ملوان بندرانزلی “ملوان کلاب” گفتگویی را با سید جلال رافخایی ترتیب داد و وی درباره ی وضعیت خود و تیمش صحبت کرد که می توانید در ادامه مطالعه نمایید .

 

اختصاصی – آقای گل لیگ برتر فوتبال ایران با وجود پیشنهادات فراوانی که داشت بدون بازار گرمی در فصل نقل و انتقالات باز هم ملوان را انتخاب کرد و در انزلی ماند . پایگاه اینترنتی هواداران ملوان بندرانزلی “ملوان کلاب” گفتگویی را با سید جلال رافخایی ترتیب داد و وی درباره ی وضعیت خود و تیمش صحبت کرد که می توانید در ادامه مطالعه نمایید .

 

 

 

ملوان کلاب : در ابتدا فصل همه فکر می کردند چون آقای گل شدی و پیشنهادات سنگینی داشتی از ملوان جدا می شوی ولی در ملوان ماندی .

 

 

آنهایی که من را می شناسند و از افکار من باخبرند می دانند که همیشه دوست دارم اینجا باشم حتی آن سالی که در انزلی نبودم و مجبور شدم که بروم دلم اینجا بود و با وجود قرارداد ۲ ساله با ذوب آهن به هر نحوی که بود در سال دوم به انزلی برگشتم ، همیشه دوست دارم که اینجا بمانم و این صبری که کردم در آینده جواب می دهد و نمی گویم با هدف کاری کردم دوست داشتم که بمانم و خدارا شکر می کنم که اینطور شد چون کنار خانواده ام ،دوستانم،بچه محل هایم و از همه مهمتر کنار عشقم ملوان هستم و این از همه چیز مهمتر است و ان شا ا… که سال خوبی باشد و بتوانیم با این شرایط جدید و بازیکنان جوان و مربی جدید سال خوبی داشته باشیم.

 

 

 

ملوان کلاب: فصل موفقی را پشت سر گذاشتی ، فکر می کنی بتوانی این روند را ادامه دهی ؟


 

 

امسال سال خاصی برای همه فوتبالیستهاست چون تیم ملی به جام جهانی رفته و همه تلاش می کنند تا جزو لیست نهایی تیم ملی باشند . یک مصدومیتی برای من در پایان فصل پیش آمد که باعث شد در چند بازی آخر تیم ملی در اردوها نباشم اما من این را به فال نیک می گیرم و ته دلم می گویم که یک خیری در آن بوده و حالا تلاش می کنم در زمین فوتبال تمام توانم را ارائه دهم و امیدوارم که خدا به من عزت دهد تا باز هم روزهای خوبی در ملوان داشته باشم .

 

 

 

ملوان کلاب: نظرت درباره نحوه کار با دراگان اسکوچیچ چیست؟


 

 

خیلی مربی خوبی است از هر لحاظی که بخواهم بگویم برای من تازگی دارد البته تمرینات ایشان شبیه تمرینات آقای کیروش است و شادابی که در تمرینات تیم ملی بود را من اینجا می بینم به نظر من چیزهای جدیدی را به فوتبالیستهای انزلی چی یاد می دهد. امیدوارم که آن روی سکه فوتبال که شانس است همراه تیم ما باشد و امسال سال خوبی برای ملوان باشد من خودم از صمیم قلب خیلی دوست دارم که ایشان بتوانند در ملوان خودشان را نشان دهند ، او خیلی به بازیکنان انرژی مثبت می دهند.

 

ملوان کلاب : با اسکوچیچ شخصا صحبت کردی ؟


اولین روزی که سر تمرین آمدم با ایشان صحبت کردم و به من گفت که ۲۵ روز است که منتظر توام تا بیایی. نشان داد که به بازی من علاقه دارد ومن خیلی دوست دارم که ایشان موفق باشند و من هم بتوانم کمکی بکنم.

 

 

 

ملوان کلاب: نکاتی که ما در تمرینات و بازی های دوستانه دیدیم این بود که اسکوچیچ به سیستم تک مهاجم علاقه دارد.


 

 

خوبی مرب خارجی این است که به اسم و تجربه و سن و سال اهمیت نمی دهد و فکر می کنم که برای قرار گرفتن در ترکیب اصلی باید تلاش زیادی کنم و حاشیه امنیت ندارم . ولی اعتقاد ایشان به سیستم تک مهاجم برای همه بازی ها نیست و احتمالا چند سیستم متفاوت کار می کنند و هرکس در پست مهاجم بازی می کند امیدوارم که برای تیم مفید باشد.

 

 

 

 

ملوان کلاب: خریدهای جدید ملوان را چطور می بینید؟


 

 

احساس من این است که تیم ما روز به روز بهتر می شود درست است که ۱۱ بازیکن از فصل قبل نیستند ولی مهره هایی گرفتیم که باید کمی زمان به آنها بدهیم تا خودشان را با شرایط انزلی وفق دهند من فکر می کنم که تیم یکدستی داریم از پارسال زیاد قوی تر نیستیم ولی احساس من این است که رفته رفته این تیم شکل می گیرد و خودش را در لیگ برتر پیدا می کند به زمان احتیاج داریم ، آن فشاری هم که فصل قبل روی تیم بود این فصل نیست ان شا ا… که بازیکنان جدید زود خودشان را وفق بدهند و بتوانیم سال خوبی داشته باشیم من به آینده این تیم خیلی امیدوار و خوش بین هستم.

 

 

 

ملوان کلاب: فکر می کنی بتوانی جزو نفرات اعزامی به جام جهانی برزیل باشی ؟


 

 

مصدومیت کمی من را عقب انداخت ولی فوتبال همین است باید بجنگی و از نو شروع کنی و این طبیعت هر ورزشی است ولی آن مصدومیت انگیزه من را خیلی بیشتر می کند. من هم تلاش می کنم که اول برای تیمم موثر باشم بعد از خدا می خواهم که به تیم ملی دعوت شوم.

 

 

 

ملوان کلاب: بهترین خاطره فصل قبل از نظر سید جلال رافخایی؟


 

 

ما روزهای سختی را فصل قبل پشت سر گذاشتیم اما بهترین خاطره برد پرگل مقابل داماش بود و دعوت شدن به تیم ملی فوتبال ایران و از همه مهمتر کسب عنوان آقای گلی که وسیله ای شد که نام ملوان و بندر انزلی در راس قرار بگیرد و این افتخار برای تمام انزلی چی هاست ان شا ا… در این فصل موفقیت تیمی بدست آوریم که شیرینی آن از همه بیشتر است.

 

 

 

ملوان کلاب : برخی می گفتند یکی از شرایطت برای تمدید قرارداد با ملوان تمدید قرارداد باشگاه با زارع و یوسف زاده است ؟


 

 

شرط نبود من دوست داشتم حالا که بعضی از بازیکنان رفته بودند تیمی قوی بسته شود. سعید بهترین بازیکن فصل گذشته ما بود این را بدون اغراق می گویم و مازیار هم یک حس انزلی چی بودن در وجودش موج می زند به نظر من خیلی لازم بود که مازیار در تیم بماند و خودم هم به تنهایی نمی توانستم کاری بکنم خلاصه همین که بچه های انزلیچی کنار همدیگر باشند و شور و نشاط در تیم باشد به نظر من چیز بدی  یا خواسته بدی نبود ما سعی کردیم از یکسری از چیزها چشم پوشی کنیم ولی در انزلی بمانیم بدون هیچ منتی دوست داشتیم بمانیم و این حس دوست داشتن را باید مطرح می کردیم.

 

 

 

ملوان کلاب: قراردادت با ملوان چقدر پایین تر از بالاترین رقم پیشنهادی است که از تیمهای دیگر داشتی ؟

 

 

 

من اصلا آدم دروغ گویی نیستم و همیشه سعی کردم واقعیت را بگویم ،  پیشنهاد خارجی که داشتم حدود ۱ میلیارد و پیشنهاد داخلی ۷۰۰ میلیلون بیشتر از رقم قرارداد من در ملوان بود.

 

 

 

ملوان کلاب: صحبت پایانی ؟

 

 

 

اول تشکر می کنم از هواداران بابت فصلی که گذشت خیلی ما را حمایت کردند و به نوعی مار را شرمنده کردند بابت صبرشان از آنها تشکر می کنم ولی امسال ما یک تیم جدید داریم با نفرات جدید و بازیکنان جوان و اینها هیچ ادعایی ندارند و مطمئنم که می خواهند خودشان را نشان دهند. وقتی یک تیم اینقدر تغییر می کند به نظر من دید هوادارن هم باید تغییر کند همانطور که سالهای قبل صبر داشتند امسال هم باید همینطور باشند و هم باید بیشتر ما را حمایت کنند و این ما را به موفقیت نزدیک می کند ان شا ا… که ما شرمنده آنها نشویم و بتوانیم آن چیزی که در توان ما و ملوان است را بدست آوریم و کل انزلی چی ها را خوشحال کنیم و در آخر هم این را باید بگویم که برای جام حذفی امسال خیلی امیدوارم و ته دلم خیلی روشن است و خیلی امیدوارم ان شاا… این امیدواری من که الان یک رویاست به واقعیت تبدیل شود.

 

 

 

 

 

میثم شاهین – مهران دیده بان

 

 

منبع : ملوان کلاب.نت (www.MalavanClub.Net)