مازیار زارع:یک هفته دیگر اسم خیانتکاران را افشا می کنم / پرسپولیس با من تماسی نگرفته / از ملوان نرفته ام فقط بازیکن آزادم .

از ملوان نرفتم، فقط قراردادم را فسخ کردم تا بازیکن آزاد باشم.» این اولین جمله‌ای است که مازیار زارع، هافبک انزلی‌چی‌ها بعد از ماه‌ها سکوت به زبان می‌آورد.

 

 

مازیار زارع:یک هفته دیگر اسم خیانتکاران را افشا می کنم / پرسپولیس با من تماسی نگرفته / از ملوان نرفته ام فقط بازیکن آزادم .

از ملوان نرفتم، فقط قراردادم را فسخ کردم تا بازیکن آزاد باشم.» این اولین جمله‌ای است که مازیار زارع، هافبک انزلی‌چی‌ها بعد از ماه‌ها سکوت به زبان می‌آورد.

 

 

«سایت گل . مازیار و فسخ قراردادش با ملوان بهانه‌ای شد برای صحبت با او. صحبتی که بخش اعظمی از آن به رسم امانت پیش ما ماند اما همین حرف‌های زارع هم می‌تواند حاوی نکات جالبی باشد از فصل کابوس واری که بر ملوان گذشت. مصاحبه با مازیار زارع با ایران ورزشی  پیش رویتان است، شاید او هفته بعد خیلی از ناگفته‌هایش را بازگو کند.

درست است که از ملوان جدا شده ای؟

جدا که نمی‌شود گفت. قراردادی که فصل گذشته بستم ۳ ساله بود و من آن قرارداد را فسخ کردم تا بازیکن آزاد شوم. این کار من به این معنی نیست که از ملوان جدا می‌شوم. متاسفانه بیشتر مردم اشتباه متوجه شدند و فکر کردند که من قراردادم را فسخ کردم تا از ملوان بروم. در حالی که اینطور نیست و اولویت من برای فصل بعد ملوانی است که به پیراهنش تعصب دارم و احترام خاصی به هوادارانش قایلم.

حالا در ملوان می‌مانی یا جدا می‌شوی؟

در انزلی شایعه شده که مازیار از ملوان رفته ولی خدا را شاهد می‌گیرم که اینطور نیست. مردم و هواداران ملوان بد متوجه شدند یا اینکه خبر را بد به گوش آنها رسانده‌اند. من پیشنهادهایی دارم ولی هنوز تصمیمی نگرفته ام. منتظرم ببینم شرایط چگونه رقم می‌خورد اما باز هم می‌گویم اولویت من ملوان است.

مسوولان باشگاه اسکوچیچ را به‌عنوان سرمربی انتخاب کردند. نظر تو درباره این انتخاب چیست؟

فعلا نظرم را نگویم بهتر است. من هم مثل همه فقط رزومه او را خوانده‌ام و شناختی از او ندارم. به همین خاطر فعلا بهتر است حرفی در این باره نزنم.

بعد از ۴۰، ۵۰ سال یک مربی خارجی جای مربیان بومی ملوان را گرفت.

خب تصمیمی است که گرفته شده و من به‌عنوان یک بازیکن نمی‌توانم در این مورد صحبت کنم و بگویم این تصمیم خوب بوده یا بد.

موافق مربی بومی برای ملوان هستی یا مربی خارجی؟

اجازه بدهید این سوال را به وقتش جواب بدهم. هر طور که فکر می‌کنم می‌بینم نمی‌توانم الان جواب درستی به سوال شما بدهم.

درباره اینکه احمدزاده را کنار گذاشتند چه نظری داری؟

تصمیم باشگاه بود و مدیریت ملوان. احمدزاده هم تلاش کرد اما این تصمیم مدیریت بود و من هم تصمیم گرفته‌ام دیگر در این باره حرف نزنم. اگر حرف بزنم خودم را وارد حاشیه می‌کنم. پس سری که درد نمی‌کند را دستمال نمی‌بندم.

گفتی در انزلی می‌گویند تو از ملوان می‌روی. اینها را به خودت می‌گویند یا به گوشت رسیده؟

از گوشه و کنار شنیدم همه می‌گویند می‌روم ولی خدا شاهد است هنوز تصمیمی نگرفته ام. فقط فسخ قرارداد کردم تا بازیکن آزاد شوم و اگر در ملوان شرایط مهیا بود به‌عنوان بازیکن آزاد قرارداد جدیدی ببندم.

تو از بازیکنان محبوب علی دایی هستی. به همین دلیل هم شایعه شده شاید به پرسپولیس برگردی. این شایعه تا چه حد واقعیت دارد؟

من تا الان نه مصاحبه کردم و نه با تیمی مذاکره. فعلا استراحت می‌کنم، پرسپولیس هم تماسی با من نگرفته و حرفی بین ما رد و بدل نشده. فکر هم نمی‌کنم وقوع چنین اتفاقی ممکن باشد.

این روزها، روزهای عجیبی است در تاریخ ملوان. حضور مربی خارجی، بدهی باشگاه به بازیکنان و مشخص نبودن مالکیت تیم. به‌عنوان یکی از بازیکنان باتجربه ملوان چه صحبتی داری تا هواداران را از نگرانی خارج کنی؟

من نمی‌توانم از جانب دیگران حرف بزنم. تنها حرفی که می‌توانم بزنم این است که دشمن شاد نمی‌شوم.

منظورت چیست؟

امسال وقتی به ملوان برگشتم جو سنگینی علیه من وجود داشت. آنهایی که در تیم نبودند و از تیم رفتند جو سنگینی را علیه من، پژمان و یکسری بازیکن دیگر راه انداختند. آنها همه جا نشستند و گفتند مازیار و پژمان خیانتکار هستند. شاید آنها حالا این صحبت‌ها را انکار کنند اما من زمان و مکانی را می‌دانم که آنها چنین حرف‌هایی را پشت سر ما زدند.

چطور؟

ببینید انزلی شهر کوچکی است و همه همدیگر را می‌شناسند. مثلا رفیق من شاید رفیق شما هم باشد. حرف‌های من درباره افرادی است که در پایگاه‌های خبری نزدیک به ملوان می‌آمدند و با انواع و اقسام اسم‌ها نظر می‌دادند و ما را خیانتکار قلمداد می‌کردند. منظور من هواداران واقعی ملوان نیستند. هواداران واقعی ملوان صیاد هستند و برای تیم زحمت می‌کشند. به‌عنوان یک ملوانی اصیل نمی‌گذارم دشمن، شاد شود. نیاز باشد می‌جنگم و حقم را می‌گیرم.

واضح‌تر می‌گویی چه کسانی علیه تو نظر می‌دادند؟

دوست دارم ملوان در آرامش باشد. به همین دلیل هم در طول فصل حرفی نزدم. اگر می‌خواستم حرف بزنم وضع از اینی که بود بدتر می‌شد. آقایانی که از تیم رفتند خیلی جاها، در سطح شهر نشستند و گفتند مازیار و پژمان خیانتکارند. با همین دشمنان به ظاهر ملوانی می‌جنگم و روبروی‌شان می‌ایستم.

اینهایی که می‌گویی عضو ملوان بودند و در اواسط فصل جدا شدند؟

من الان خودم را نگه می‌دارم و حرفی نمی‌زنم. در طول فصل هم خودم را نگه داشتم تا آرامش ملوان به هم نریزد. من عادت دارم، حرف نمی‌زنم اما وقتی می‌زنم خرابکاری به بار می‌آورم. رک و پوست کنده صحبت می‌کنم و ناگفته‌ها را می‌گویم. آقایان وقتی از ملوان کنار رفتند انگ خیانت به ما زدند. در سطح شهر پخش کردند که مازیار، پژمان و بابک پورغلامی خیانتکارند. جلوی خودم را نگه داشتم و حرفی نزدم. آنها مدعی‌اند به خاطر ملوان علیه تیم مصاحبه نکردند. ‌ای کاش این آقایان مصاحبه می‌کردند ولی این کارها را انجام نمی‌دادند. در پایگاه‌های اینترنتی به نام ۷، ۸ نفر علیه ما نظر می‌دادند. شاید خیلی‌ها ندانند ولی این آقایان مصاحبه نمی‌کردند و درباره ملوان با رسانه‌ها حرفی نمی‌زدند اما ساکت بودند و در خفا کارشان را می‌کردند. مطمئن باشید این حرف‌های من ادامه خواهد داشت. یک هفته دیگر حرف‌هایی می‌زنم و اسم آقایان را می‌گویم تا مردم بدانند چه کسانی به ملوان خیانت کردند.