سرمربی جدید تیم فوتبال ملوان انزلی گفت: می‌خواهم مدل باشگاه‌های اروپایی را در ملوان پیاده کنم.

 

سرمربی جدید تیم فوتبال ملوان انزلی گفت: می‌خواهم مدل باشگاه‌های اروپایی را در ملوان پیاده کنم.

 

به گزارش خبرگزاری فارس، داراگان اسچوکیچ در نشست خبری خود در انزلی اظهار داشت: امیدوارم بتوانم به تیم ملوان کمک کنم و شما هم باید به من کمک کنید تا بازی‌های خوبی در این فصل از ملوان شاهد باشیم. دوست ندارم زیاد حرف بزنم و می‌خواهم پاسخگوی سؤالات شما باشم.

 

وی در مورد اینکه اولین مربی خارجی ملوان است گفت: امیدوارم بتوانم چیزی برای ارائه داشته باشم و تیم را ارتقا دهم. خوشحالم که به عنوان اولین مربی خارجی در ملوان هستم. امیدوارم یک تیم سازمان یافته داشته باشیم که بازی‌های خوبی ارائه کند. می‌خواهم استانداردهای ملوان را بالا ببرم و امیدوارم بازیکنان به آنچه من می‌گویم عمل کنند.

 

 

اسکوچیچ گفت:‌ فقط دو روز است به انزلی آمدم و برای شناخت بیشتر، زمان می‌خواهم. ۶ هفته دیگر مسابقات آغاز می شود و من یک روزه نمی‌توانم معجزه یا جادو کنم.

 

سرمربی جدید کروات ملوان در مورد اینکه چه شناختی از فوتبال ایران دارد ‌گفت: فکر می‌کنم تیم‌های ایرانی خوب بازی می‌کنند و توان بدنی خوبی دارند. مقابل استقلال دو سال پیش بازی کردیم. با تیم النصر عربستان یک بار استقلال را بردم و یک بار به این تیم باختم. خوشحالم که مردم انزلی فوتبال را دوست دارد و ملوان طرفداران زیادی دارد.

 

اسکوچیچ در مورد اینکه از تیم‌های دیگر ایرانی پیشنهاد داشته یا نه گفت: صحبت‌هایی شده اما خیلی جدی نبود. پیشنهاد ملوان جدی بود و الان بهتر است در مورد ملوان صحبت کنیم.

 

 

وی در مورد اینکه بازیکنان پا به سن گذاشته را از ملوان کنار خواهد گذاشت یا خیر گفت: دوست ندارم بازیکنان را به دو دسته پیر و جوان تقسیم کنم. بازیکنانی که بتوانند به تیم کمک کنند را به کار می‌گیرم. اگر این بازیکنان جوان باشند که چه بهتر، زیرا جوانان دوست دارند چیزهای زیادی یاد بگیرند. ملوان هم باشگاهی است که بازیکنان زیادی پرورش داده و این به هویت باشگاه کمک می‌کند.

 

اسکوچیچ در مورد سابقه ملوان اظهار داشت: فیلم‌هایی از ملوان دیده‌ام و امیدوارم بتوانم این تیم را ارتقا دهم. حضورم در ملوان یک چالش است و من این را به عنوان یک فرصت نگاه می‌کنم.

 

وی در مورد تفاوت دو باشگاه النصر عربستان و ملوان انزلی گفت: النصر باشگاه بزرگی است و طرفداران زیادی دارد. هر دو باشگاه از نظر طرفدار قابل مقایسه هستند. امیدوارم دانش من به ملوان کمک کند.

 

سرمربی جدید کروات ملوان در مورد انتخاب دستیاران خارجی اظهار داشت: در حال حاضر نظری در این مورد ندارم و افرادی که باشگاه به من معرفی کرده است را استفاده خواهم کرد.

 

وی افزود: از نظر مشورتی از دستیارانم استفاده می‌کنم اما آنالیز اصلی و تصمیم قطعی را من می‌گیرم.

 

وی در مورد اینکه اجازه دخالت به مدیریت در کار فنی را می‌دهد یا نه گفت: مدیریت من را آورده که تیم را بسازم اگر اینگونه بود یک مربی دیگری می‌آورد.

 

وی در مورد اینکه ملوان قهرمان ایران هم شده است و او چه هدفی با این تیم دارد گفت: من هم مثل هر مربی آرزوهای زیادی دارم و جاه‌طلبی و بلند پروازی خود را به باشگاه و مردم انزلی می‌دهم. در اولین بازی شخصیت تیمی من را خواهید دید. اگر اروپا را به عنوان یک مدل حساب کنیم، من آمده‌ام تا این مدل را به انزلی بیاورم و این مدل را در باشگاه ملوان پیاده کنم. اول باید بازیکنان حرفه‌ای و مسئولیت‌پذیر باشد و دوم اینکه بدانند همه ما یک گروه هستیم و برای یک هدف کار می‌کنیم. مثل همه تیم‌های حرفه‌ای دنیا.

 

سرمربی جدید تیم فوتبال ملوان انزلی تصریح کرد: جاه‌طلبی‌های خودم را به تیم ملوان خواهم داد. ایران کشور قشنگی است اما من فقط برای دیدن ایران نیامده‌ام. آمده‌ام کار کنم تا ملوان تیم بهتری شود. من کار خودم را انجام می‌دهم و شما خبرنگاران هم کار خودتان را بکنید. انتقاد می‌تواند سازنده باشد به شرطی که استدلال و دلیل داشته باشد. من کار زیر فشار را دوست دارم پس این فشار را به من وارد کنید.

 

 

وی ادامه داد: از رئال مادرید هم می‌توان انتقاد کرد. من فیلم بازی‌های ملوان را دیده‌ام اما در مورد نقاط ضعفش صحبت نمی‌کنم و نقاط قوت آن را ارتقا خواهم داد. امیدوارم بازیکنان تاثیر گذار تیم حفظ شوند. بازیکنی مثل رافخایی که ۱۹ گل زده باید آن را حفظ کنیم. ۶ هفته فرصت دارم تا بهترین تصمیم را برای ساختن تیم بگیرم. در حال حاضر برنامه روزانه دارم و می‌خواهم روز به روز کار کنم.

 

اسکوچیچ در مورد مربیان سابق ملوان و اینکه چه مدرک مربیگری دارد اظهار داشت: هر مدرک مربیگری که بخواهید دارم. مدرک مربیگری حرفه‌ای دارم. نمی‌خواهم در مورد فصل گذشته صحبت کنم. یک سری بازیکنان را حفظ می‌کنیم و با جذب بازیکنان جدید تیم را ارتقا می‌دهیم. مربیان قبلی ملوان برایم قابل احترامند و در مورد آنها بد نمی‌گویم و به آنها احترام می‌گذارم زیرا همکاران من هستند. از اینکه فرصت کار کردن در ملوان را به من دادید تشکر می‌کنم.