اختصاصی  – دراگون اسکویکچ برای اولین بار است که در لیگ ایران به عنوان مربی کار می کند و به دلیل اینکه شاید سرمربی ملوانان برای خیلی از هواداران ناشناخته باشد در این پست رزومه ی کامل این مربی را منتشر خواهیم کرد تا هواداران قوی سپید با کارنامه ی وی آشنایی کامل پیدا کنند .

اختصاصی  – دراگون اسکویکچ برای اولین بار است که در لیگ ایران به عنوان مربی کار می کند و به دلیل اینکه شاید سرمربی ملوانان برای خیلی از هواداران ناشناخته باشد در این پست رزومه ی کامل این مربی را منتشر خواهیم کرد تا هواداران قوی سپید با کارنامه ی وی آشنایی کامل پیدا کنند .

 

به گزارش پایگاه اینترنتی هواداران ملوان بندرانزلی “ملوان کلاب” ، دراگون اسکوکیچ متولد سوم سپتامبر ۱۹۶۸ در شهر رجیکا کرواسی می باشد . وی متاهل است و یک فرزند دختر و یک فرزند پسر دارد . این مربی ۴۴ ساله با قد ۱۸۱ سانتیمتر در دوران بازیگری در پست هافبک بازی می کرد و حضور در ۵ تیم مختلف از جمله رجیکا تیم شهر خود را تجربه کرد . وی تا سال ۲۰۰۱ در تیمهای مختلف بازی کرد و از سال ۲۰۰۴ به جرگه ی مربیان وارد شد . در سال ۲۰۰۵ برای اولین بار به عنوان سرمربی کار کرد .

 

شروع کار در زادگاه به عنوان مربی و یک ماه سرمربی گری

  

وی از سال ۲۰۰۴ کار خود را به عنوان کمک مربی در تیم شهر زادگاه خود رجیکا کرواسی شروع کرد و در سال ۲۰۰۴-۲۰۰۵ با این تیم در جام حذفی این کشور به مقام قهرمانی رسیده و در لیگ این کشور چهارم شده است . وی در اواسط فصل ۲۰۰۵-۲۰۰۶ و پس از اخراج سرمربی این ، هدایت موقت این تیم را بر عهده گرفت و در همین زمان این تیم در فینال جام حذفی این کشور حضور پیدا کرد و این بار با سرمربیگری اسکوکیچ توانست قهرمان کرواسی شود . رجیکا در این فصل به مقام دوم لیگ کرواسی رسید . وی سپس کار خود را به عنوان کمک مربی در این تیم تا سال ۲۰۰۷ ادامه داد .

 

 

سرمربی در اینتربلاک اسلوونی

 

  

تیم اینتربلاک اسلوونی در وضعیتی اسفباری قرار داشت که اسکوکیچ هدایت این تیم را بر عهده گرفت . اینتربلاک در لیگ قبل با زحمت در مرحله ی پلی آف توانسته بود خود را در لیگ حفظ کند . اسکوکیچ در فصل ۲۰۰۷-۲۰۰۸ به عنوان سرمربی در این تیم توانست در لیگ ۱۰ تیمی اسلوونی با کسب ۱۴ برد – ۷ تساوی – ۱۴ باخت ( در لیگ اسلوونی به علت تعداد کم تیم ها ، به جای ۲ بار ۴ بار تیمها با یکدیگر روبه رو می شوند) مقام پنجم را کسب کند . وی همچنین در این فصل توانست قهرمانی جام حذفی را برای اینتربلاک به ارمغان بیاورد و به مرحله ی مقدماتی جام یوفا سال ۲۰۰۸-۲۰۰۹ صعود کند . او همچنین توانست با این این تیم سوپرکاپ اسلوونی را در رقابت با قهرمان لیگ این کشور ، ببرد .

 

 

کار در کشورهای عربی

  

این مربی کروات با پیشنهاد تیم العربی کویت پرافتخار ترین باشگاه این کشور ، در فصل ۲۰۰۹-۲۰۱۰ به این تیم پیوست . وی در این فصل از رقابتها در جمع ۸ تیم فوتبال کویت با انجام ۲۱ بازی (به علت تعداد کم باشگاه ها ، تیمها ۳ بار با یکدیگر رو به رو می شوند) ۷ برد ، ۹ تساوی ، ۵ شکست و با کسب ۳۰ امتیاز در رده ی پنجم جدول رده بندی لیگ کویت قرار گرفت . وی در این فصل توانست در جام حذفی موسوم به جام پادشاهی کویت به مقام نائب قهرمانی دست یابد . العربی در این فصل در رقابتهای AFC Cup  (یک رده پایینتر از لیگ قهرمانان آسیا) حضور داشت و اسکوکیچ توانست با العربی به عنوان تیم اول از گروه صعود کند . وی این تیم را تا مرحله ی یک چهارم نهایی بالا آورده و در این مرحله با شکست مقابل الکرامه سوریه از صعود به جمع چهار تیم برتر باز ماند .

 

 

 

 

 

او سپس در نیم فصل ۲۰۱۰ – ۲۰۱۱ لیگ عربستان جانشین والتر زنگا در باشگاه النصر شد . او چالش رقابتهای لیگ قهرمانان باشگاه های آسیا را پیش رو داشت . النصر در این رقابتها با پاختاکور ، السد و استقلال تهران همگروه بود که در پایان رقابتهای گروهی النصر به همراه اسکوکیچ توانست با پشت سر گذاشتن استقلال به عنوان تیم دوم گروه به مرحله ی بعد صعود کند . لازم به ذکر است که در دو رویارویی با استقلال یک بار ۲-۱ پیروز شد و یک بار با همین نتیجه در تهران تن به شکست داد . النصر با هدایت این مربی کروات در مرحله ی یک شانزدهم نهایی در اصفهان میهمان ذوب آهن بود که با نتیجه ی سنگین ۴-۱ شکست خورد و از دور رقابتها توسط حریف ایرانی خود حذف شد . این تیم همچنین در جام حذفی موسوم به جام پادشاهی عربستان پس از دو پیروزی ، در مرحله ی نیمه نهایی مقابل الهلال شکست خورد و حذف شد . این مربی که از نیم فصل دوم هدایت النصر را بر عهده گرفت با کسب ۵ برد ، ۴ تساوی ،  ۴ شکست  و کسب ۱۹ امتیاز از ۱۳ بازی در نهایت  النصر را در رده ی پنجم لیگ ۱۴ تیمه ی عربستان جای داد .

 

 

 

سکانس آخر در زادگاه

 


 

 

او در آخرین تجربه ی خود در سال ۲۰۱۲  به مدت بسیار کوتاه سرمربی رجیکا کرواسی شهر زادگاه خود شد و پس از مدت یک ماه به صورت توافقی از این تیم جدا شد .

 

 

حال این مربی کروات به عنوان اولین سرمربی غیر بومی تاریخ باشگاه ملوان گام به انزلی خواهدنهاد و باید دید چه عملکردی را از خود به جای می گذارد .

 

 

جمع آوری اطلاعات : میثم شاهین

 

منبع : ملوان کلاب.نت (www.MalavanClub.Net)