سکوت محمد احمدزاده بعد از بازی با پرسپولیس شکسته شد و با صحبت‌ هایش بعضی از ابهامات را برطرف و به برخی از پیش‌ بینی‌ ها هم مهر تایید زد . او نسبت به مالک باشگاه و مدیرعامل موضع گیری کرد . احمدزاده در بخشی از حرف‌ هایش تشکیل کمیته ی فنی را در فاصله ی دو هفته مانده به پایان لیگ مورد نقد قرار داد و در این میان نصرت ایراندوست هم از ترکش انتقاد هایش بی‌ نصیب نماند .

 

سکوت محمد احمدزاده بعد از بازی با پرسپولیس شکسته شد و با صحبت‌ هایش بعضی از ابهامات را برطرف و به برخی از پیش‌ بینی‌ ها هم مهر تایید زد . او نسبت به مالک باشگاه و مدیرعامل موضع گیری کرد . احمدزاده در بخشی از حرف‌ هایش تشکیل کمیته ی فنی را در فاصله ی دو هفته مانده به پایان لیگ مورد نقد قرار داد و در این میان نصرت ایراندوست هم از ترکش انتقاد هایش بی‌ نصیب نماند .

 از بازی پرسپولیس – ملوان شروع کنیم که به خصوص در نیمه ی اول به لحاظ فنی حرفی برای گفتن نداشت .

 


‌ کاملا طبیعی بود که بازی به این شکل آغاز شود . ملوان به خاطر باخت صفر – ۶ با نوعی ترس و احتیاط وارد زمین شد و بیشتر حالت دفاعی داشت و پرسپولیس هم به دلیل بازی جام حذفی‌ اش با احتیاط بازی می‌ کرد . همین دو مساله باعث شد تا حتی یک فرصت را هم در نیمه ی اول از دو تیم شاهد نباشیم اما در ۴۵ دقیقه ی دوم تعصب و غیرت بازیکنان و این که می‌ خواستند مقابل هواداران خود نتیجه بگیرند به بازی شکل بهتری داد . پرسپولیس به گل رسید و عقب کشید و ملوان هم با توجه به فشار حملاتش در نتیجه‌ گیری ناموفق بود .

 

اما بعد از بازی محمد احمدزاده و صادق درودگر صحبت‌ هایی را علیه یکدیگر انجام دادند . شما هم آن مصاحبه‌ ها را دیدید ؟

 

 


‌ بله ، به طور اتفاقی دیدم . در هر خانواده‌ یی اختلاف پیش می‌ آید . من فکر می‌ کنم سرمربی تیم در شرایط روحی مناسبی قرار نداشتند و این که بعد از ۱۶ بازی فقط یک برد کسب کرده‌ اند به او فشار آورده است . ضمن این که خود کرده را تدبیر نیست . به هر حال باشگاه ایشان را آزاد گذاشته و عکس‌ العملی نشان نداده است .

 

احمدزاده به حضور یک کارشناس در شبکه ی باران اشاره کرد که اگر اشتباه نکنیم به بازی ملوان پیکان مربوط می‌ شود که شما در استودیو حضور داشتید .

 


‌ببینید مردم ایران از طریق رسانه‌ ها ما را می‌ شناسند اما مردم انزلی به خوبی از هر دو ما شناخت دارند و احتیاج نیست من حرفی بزنم . من امیدوارم ایشان شرایط روحی مناسبی پیدا کنند و متوجه شوند که در رسانه ی ملی اگر حرف ناصحیح و بدی را بزنند خود شان زیر سوال می‌ روند و بر عکس .

 

 

شما در بحث کارشناسی آن برنامه صحبتی کردید . چون احمدزاده از کسی نام نیاورد اما گفت باشگاه کسانی را می‌ خواهد که مقابل شان خم شوند .

 


‌ اتفاقا من آن برنامه را ضبط و CD اش را دارم و اگر باشگاه یا هر رسانه‌ یی بخواهد در اختیارش قرار می‌ دهم و بررسی کنند که اگر یک کلمه این ور یا آن ور حرفی زدم حاضرم در هر دادگاهی محاکمه شوم . مردم از من به عنوان یک فوتبالی و از شما به عنوان یک خبرنگار انتظار دارند مطالب صحیح را به گوش آن ها برسانیم . من هم در آن برنامه وظیفه‌ ام را انجام دادم و خوشحالم که وجدانم را زیر پا نگذاشته‌ ام . من نه برای کسی تره خرد کردم و نه چاپلوسی کردم .

 

 

محمد احمدزاده به تشکیل کمیته ی فنی در ۲ هفته ی پایانی انتقاد داشتند که به نظر ما هم نقدش خیلی بیراه نیست .

‌ من هم با ایشان در این مورد موافقم و حتی به باشگاه هم اعلام کردیم که در این دو هفته ی پایانی هیچ کمکی نمی‌ توان به تیم کرد اما آقای درودگر به بنده گفتند ماهی را هر وقت از آب بگیری تازه است و چون به پرسپولیس صفر – ۶ باختیم هواداران ناراحت هستند و شما می‌ توانید به سرمربی تیم کمک فکری بدهید .

 

شما هم تشکیل جلسه دادید و ایشان نیامدند .

 

‌ بله و زمانی که مدیرعامل باشگاه را در جریان گذاشتیم ، ایشان گفتند اگر مقدور است خود تان با سرمربی تلفنی صحبت کنید . من زنگ زدم موبایل شان خاموش بود . به آقای غفور جهانی زنگ زدم موبایل ایشان هم بسته بود . خلاصه آقای پیشگاه هادیان را پیدا کردم و گفتم به فرموده ی پیغمبر خدا هیچ کس از مشورت ضرر نکرده است . شما هم اگر دوست دارید نقطه نظرات ما را به ایشان بگویید .

 

 

سرمربی ملوان مشکلات مالی را دلیل اصلی ناکامی تیم دانسته‌ اند .

 

 

‌ ملوان و یکی دو تیم دیگر همواره با مشکلات مالی زیادی روبرو بودند که دلایل خاص خودش را داشته و تیم هم در فصل با نوسان‌ هایی روبرو می‌ شد . من به هیچ وجه تأثیر مشکلات مالی را رد نمی‌ کنم . به هرحال باید لیگ تمام و میزان دریافتی بازیکنان مشخص شود .

 

 

اما ظاهرا سرمربی تیم گفته که بازیکنان ۳۸ درصد گرفته‌ اند .

 

 

‌ چون ایشان به تیم نزدیک هستند بهتر می‌ دانند . اما .

 

 

اما چه ؟

 

 

‌اما علاقه‌ مندان به فوتبال در انزلی که تعداد شان هم بسیار زیاد است خیلی خوب فوتبال را می‌ فهمند . بعد از همان مسابقه‌ یی که من در شبکه ی باران کارشناسی می‌ کردم در یکی از سایت‌ ها دیدم که نوشته موقع تعویض آرمان رمضانی با اولادی ، هواداران شعار دادند که فلانی یادت باشد اولادی باید باشد . همان موقع از تعویض پشیمان می‌ شوند و سه دقیقه ی پایانی او را به زمین می‌ فرستند . من می‌ گویم اگر هر جا دچار اشتباه هم شدیم آن را به هواداران بگوییم .

 

 

آخرین بازی ملوان ، مقابل ذوب‌آهن است که برای بقا تلاش می‌ کند .

 

 

‌خدا را شکر ملوان در لیگ ماند . من مطمئنم بازیکنان تیم در آخرین مسابقه که بازی بسیار سختی هم هست خیلی محکم و جوانمردانه به میدان می‌ آیند تا هواداران شان را خوشحال کنند .

 

 

منبع : روزنامه ایران ورزشی – ۱۱ اردیبهشت ۹۲